| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
Biznes i firmy
Gry PC i konsola
Gwiazdy
Hardcore
Hobby
Humor
Internet
Kluby piłkarskie
Media
Rozrywka
Seks (TYLKO dla dorosłych)
Sport
Technologie
Narkotyki - informacje, fakty, badania. Legalizacja narkotyków. Ludzie pod wpływem narkotyków - zdjęcia, filmiki video - rss feed - kanał rss
wtorek, 27 września 2011

Video, filmy, wideo, filmiki, multimedia Dezomorfina, zwana rosyjską heroiną, została zsyntetyzowana po raz pierwszy w 1932 r. w Stanach Zjednoczonych. Ale prawdziwą karierę robi w ostatnich latach w Rosji. Skutki zażywania "krokodila" są nie do opisania i nie da się ich porównać nawet z uchodzącą do tej pory za najcięższy narkotyk heroiną. Na poniższym filmie możemy zobaczyć jakie spustoszenie w organizmie sieje dezomorfina - UWAGA, film bardzo drastyczny, TYLKO dla widzów dorosłych, oglądających na własną odpowiedzialność!!!

wtorek, 16 marca 2010

Video, filmy, wideo, filmiki, multimedia Ciekawy program niemieckiej telewizji porównujący działanie krótkoterminowe i długotrwałe skutki używania narkotyków i alkoholu na organizm człowieka. Pouczające:

piątek, 19 lutego 2010

Artykuły, newsy, informacje, plotki, wiadomości, recenzje, opisy, porównania Jak podaje Życie Warszawy, najpopularniejszym obecnie narkotykiem w stolicy Polski jest trawka. Gazeta powołuje się na raport Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii.

piątek, 12 czerwca 2009

Foto, zdjęcia, pictures, obrazki

Znaleźliśmy ciekawy artykuł z opakowaniami po narkotykach z XIX w., kiedy to jeszcze większość tych używek nie była nielegalna, a część służyła jako środki lecznicze i wspomagające leczenie. Zobacz heroinę Bayera, opium na astmę, kokainowe dropsy dla dzieci i inne narkotyki z dawnych czasów!

poniedziałek, 11 maja 2009
Świetny film dokumentalny przedstawiający trawkę w nieco lepszym świetle niż ideologiczny obraz przeciwników legalizacji marihuany, ale też bez hurra optymizmu zwolenników takiego rozwiązania. Zobacz wszystkie części - filmy z serwisu YouTube z polskim lektorem.
środa, 06 maja 2009
wtorek, 05 maja 2009
Zabawny komiks pokazujący na przykładzie sadzonego jajka wpływ różnych używek i elementów życia na twój mózg.
wtorek, 24 czerwca 2008
Polskie tłumaczenie raportu Światowej Organizacji Zdrowia na temat skutków używania marihuany.
czwartek, 29 maja 2008
Będąc upalonym marihuaną nie możemy prowadzić samochodu. Dziennikarze programu Fifth Gear sprawdzili to, przeprowadzając testy sprawdzające wpływ narkotyku na zdolności kierowców. Kolejny mit został obalony? Zobacz video!
wtorek, 06 maja 2008
Mocna i ciekawa kampania dotycząca problemu uzależnienia od amfetaminy. Większość narkomanów zaczyna od "tego jednego razu", a końćzy jako bohaterowie spotów. Ku przestrodze.

Montana Meth Projects

piątek, 18 kwietnia 2008
O tym, że narkotyki uzależniają, nie trzeba przypominać. Warto jednak pamiętać, że nie zmieniają one tylko umysły, ale i ciało. To jaki skutek ma na naszą twarz amfetamina, czyli popularny zwłaszcza w Polsce - potentacie w produkcji tego narkotyku - speed. Polecamy ku przestrodze.

faces of meth

poniedziałek, 18 lutego 2008
Ciekawy artykuł odnoszący sie wprawdzie do amerykańskich realiów i faktów, ale po uwzględnieniu różnic w kulturze i historii spożywania narkotyków miękkich, mogący być argumentacją dobrą także w Polsce. A więc dlaczego marihuana powinna być zalegalizowana?
  1. Ponieważ oznaczałoby to mniejsze obciążenie dla podatników - legazlizacja oznaczałaby dodatkowe 44 miliardy dolarów pozostałych w kieszeniach podatników każdego roku
  2. Ponieważ pozwoliłaby na uruchomienie darmowej i na wysokim poziomie opieki medycznej, dzięki oszczędnościom w kasach federalnych.
  3. Ponieważ oznaczałaby większe bezpieczeństwo - policjanci, którzy aresztują palaczy marihuany co 38 sekund mogliby zwalczać poważniejsze "przestępstwa".
  4. Ponieważ wiązałaby się z oslabeieniem organizacji przestępczych związanych z produkcją, przemytem i dystrybucją narkotyków
  5. Ponieważ kraj byłby bogatszy i mógłby zwiększać wydatki na rzeczy polepszające jakość życia - opodatkowanie marihuany na zasadach podobnych jak wyrobów tytoniowych przyniosło by budżetowi około 37 miliardów dolarów rocznie

Itd, itp. Skoro korzyści są oczywiste, dlaczego tak trudno zmienić sytuację? Skoro nie wiadomo, o co chodzi, musi chodzić o pieniądze... Reszta do dopowiedzenia.

Marihuana Marijuana
środa, 31 października 2007
Bycie strazakiem to ciężka praca. Ale czasem może przynieść nieoczekiwane przyjemności, tak jak miało to miesce w przypadku strażaka gaszącego pożar hodowli marihuany. Ach, ten uśmiech :)

niedziela, 28 października 2007
Dwa tekst (angielskie) o medycznym zastosowaniu marihuany:
  • Marihuana efektywna w zapobieganiu nudnościom, wymiotom oraz w pobudzaniu apetytu
  • Marihuana jako środek antydepresyjny
niedziela, 16 września 2007

Dlaczego nie warto zabraniać uprawy konopi indyjskich, niezależnie od ustawodawstwa dotyczącego posiadania lub zażywania narkotyków?

A

Wg artykułu z The Economist, najwyższe ceny trawka osiąga w Japonii (prawie 60 $ za gram). Polskie 30 zł plasuje nas więc w okolicach średniej światowej, co oznacza że marihuana jest w Polsce relatywnie tania (biorąc pod uwagę koszty życia i dochody w krajach wymienionych w zestawieniu).

Cannabis price